Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

11

Emanuel Swedenborg

DÜNYA MEDYUMLARI...

Emanuel Swedenborg

29 Ocak 1688 Stockholm'de doğdu ve 29 Mart 1772 yılında Londra'da öldü. İsveçli bilim adamı, filozof, mistik ve medyum Emanuel Swedenborg  1709 yılında Uppsala Üniversitesi'ni bitirdikten sonra uzun yıllar İngiltere, Hollanda, Fransa ve Almanya'da matematik ve doğa bilimleri öğrenimi görmüştür. Bu ülkelerde yeni gelişen bilim dallarının temsilcileriyle tanışmış ve İngiltere’de Halley kuyruklu yıldızını keşfeden gökbilimci Sir Edmund Halley ile birlikte çalışmış ve Gezegenlerin oluşumunu açıklayan "NEBULA  VARSAYIM 'ını  ortaya çıkarmıştır. Denizaltı ve uçak tasarımları geliştirip ve Yerküre üzerindeki boylamların Ay'a bakılarak belirlenmesini sağlayacak bir yöntem üzerinde çalismış.1719 yılında  SOYLULUK  unvanı alıp ve Swedberg olan soyadını Swedenborg olarak değiştirmiştir. Orta yaşlara geldiğinde ise, bedensiz varlıklarla ruhsal irtibata geçebileceğini ve kendisinin bu tür irtibatlarda bulunduğunu ileri sürerek ve her şeyin ilahi bir kaynağın söz konusu olduğu görüşündeydi .'DURUGÖRÜ' ile 1759 yılında büyük Stockholm yangınını Londra'da bulunduğu sırada, 'duru görü' medyumluğuyla göstermiştir. Bu paranormal olaya da  ünlü filozof Kant da tanıklık etmiştir. 1749,1771 yılları arasında yazdığı 30  Latince kitabinin çoğunu  kendi adini imzasız  yayımlamıştır. Dinsel yazıları ile ruhsal tebliğler olarak kabul edilen Swedenborg'un "Cennet Harikaları ve Cehennem Üzerine" adli kitabinin, ruhsal irtibatlarla aldığı vizyonlara dayandığı belirtmiş ve  Swedenborg'un görüşleri Honoré de Balzac, Charles Baudelaire, Jorge Luis Borges, R. W. Emerson, William Blake ve William Butler Yeats başta olmak üzere bir çok şair ve yazara esin kaynağı olmuştur ve Robert Hindmarsh tarafından 1788 yılında  Yeni Kilise adıyla kurulan ya da sistemli duruma getirilen DOKTRİN, SWEDENBORG'un öğretilerinin temsilcisidir ve bu yüzden 'SVEDENBORGÇU KİLİSE' olarak da adlandırılmaktadır.

Emanuel Swedenborg

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası