Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

14

Andrew Jackson Davis

DÜNYA MEDYUMLARI...

Andrew Jackson Davis

1826,1910 yılları arasında yaşamış, ABD'li duru görü ve duru işitti medyumu, ruhsal şifacı, bazı kişilere göre ABD'deki 'spiritüalizmin teorik' temelini oluşturan "Poughkeepsie kahini" adıyla da tanınan Davis'in öğretisinin temelini 1845,1847 yılları arasında trans halinde yaptığı konuşmalarında oluşturur. 'tebliğ' olarak nitelendirilen bu konuşmalar, 'Doga'nin Prensipleri' adıyla 1847 yılında yayımlanmıştır ve bu kitaptaki öğreti, kimilerince E. Swedenborg'un kozmoloji anlayışı ile sonraları Karl Marx'i 1818,1883 etkileyecek olan Charles Fourier'in 1772,1837  KOMİNAL YAŞAM ve üretim tezlerinin bir sentezi olarak yorumlanıp ve kitapta yer alan "Bir taraf maddi bedende, diğer taraf yüksek planların birinde olduğu halde ruhların birbirleriyle temasa geçmesi mümkündür." ifadesiyle Davis'in, 1848 yılında  Fox Kardeşler ile başlayacak olan spiritüalizmin doğuşuna ilişkin kehanette bulunduğu ileri sürülür. Andrew Jackson Davis spiritüalizm hareketinin yönlendirici öncülerinden biri olmasına karşın, dinsel doğmalara karşı çıktığı için, spiritüalizmi dinsel bir çerçeve içinde kabul etmeyenler kişiler tarafından ilgi görmediği bilinir.

Andrew Jackson Davis

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası