Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

37

ESMA-ÜL HÜSNA...

ESMA-ÜL HÜSNA...

Yaşadığımız dünya yıldızlar ay ve güneş birer alemdir. Bütün bu alemler bir ahenk içindedirler. Bu, ALLAH RAB sıfatının tecellisidir. Doğmamız, büyümemiz, ölmemiz insanlardaki yücelik, ahlak, terbiye, kemal hep RUBÜBİYET sıfatının yansımasındandır. Gözün görmesi, aklın ermesi bütün hareketler OLMA OLUŞMA RAB sıfatının bir tecellisidir, onsuz bir hareket ve düşünce yoktur. RABBİMİZİN zatına mahsus bir özel isim olan 'ALLAH' LAFZ-I ŞERİFİ Ondan başka bir varlık hakkında kullanılmamıştır ve kullanılması caiz değildir. Bu ismin TESNİYESİ ve çoğulu da yoktur. Bir başka dile tercüme edilemez ve hiç bir kelime onun yerini tutmaz. ALLAH'ın sıfatlarından alınan isimler anlamına gelir ve ayet ve hadislerde CENAB-I HAKK'IN pek çok güzel isminden bahsedilir. Bunlardan her biri O'NUN sıfatları ile ilgili bir başka dile tercüme edilebilir. İlimlerinden biri olan HALİK ismi yaratan ve yaratıcı olarak söylenebilir. Müminin ALLAH hakkındaki inancı, O'NUN zatının mukaddes olduğu, diğer zat ve eşyaya benzemediği yüce sıfatlarla sıfatlandığıdır. ALLAH kendisine ESMA-ÜL HÜSNA en güzel isimlerle isimlendirmiştir.

ESMA-ÜL HÜSNA...

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası